Menu Zamknij

Pergola

Pergola MB-OpenSky 140 została zaprojektowana tak, aby w pełni spełniać warunki wytrzymałościowe na obciążenie śniegiem oraz silne porywy wiatru. Przeprowadzone badania pokazały, że w przypadku pergoli o wymiarach dł. 6 m × szer. 4 m × wys. 3 m dopuszczalne obciążenie śniegiem wynosi 200 kg/m², co odpowiada wysokości pokrywy śnieżnej ok. 100 cm, przy jednoczesnym obciążeniu wiatrem o prędkości ok. 95 km/h. Lamele posiadają specjalne uszczelki doszczelniające, które zabezpieczają przed wodą opadową, a system odwodnienia umieszczony w słupach pozwala na skuteczne odprowadzenie wody za pomocą rynien i rur spustowych do instalacji burzowej.

Pergola MB-OpenSky 140 dostępna jest w różnych rozmiarach i konfiguracjach w zależności od potrzeb inwestorów. Dobór odpowiednich wymiarów konstrukcji uzależniony jest od wielkości płaszczyzny, którą chcemy przesłonić.

Maksymalne wymiary jednego segmentu to:
dł. 7 m × szer. 5 m × wys. 3 m.

Produkt dostępny jest w wersji wolnostojącej oraz przyściennej, ze specjalną konsolą umożliwiającą ocieplenie. Co więcej, pergola może występować w rozwiązaniach dwunawowych, co pozwala na zwiększenie powierzchni użytkowej. Dzięki temu,  rozwiązanie to doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku budownictwa jednorodzinnego w ramach zabudowy tarasów czy przestrzeni ogrodów, ale także w obiektach komercyjnych, stanowiąc nowoczesny i praktyczny element zadaszenia letnich ogródków w kawiarniach czy restauracjach.

Konstrukcja systemu wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co pozwala
na polakierowanie jej na dowolny kolor z palety RAL, a tym samym na kolorystyczne
dopasowanie do stolarki okiennej czy fasady budynku. Technologia lakierowania proszkowego zapewnia trwałość i wytrzymałość powłoki przez wiele lat użytkowania.

Standardowa kolorystyka konstrukcji pergoli MB-OpenSky 140

Dostępny rodzaj powłoki w standardowej kolorystyce to: struktura lub mat.
Przedstawione powyżej kolory mają jedynie charakter poglądowy, a rzeczywisty wygląd może odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

Pliki do pobrania: